reklama
Sandomierz. Marcin Piwnik ponownie prezesem - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Sandomierz. Marcin Piwnik ponownie prezesem

1

Marcin Piwnik, starosta sandomierski został prezesem Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego na kolejną kadencję. W zjeździe powiatowym partii, który odbył się w minioną niedzielę w Dwikozach, wzięło udział około 200 delegatów.

Zjazdy gminne, zjazd powiatowy i wojewódzki oraz kongres krajowy partii powinny odbyć się w roku ubiegłym, zostały jednak przesunięte ze względu na pandemię.

W tajnym glosowaniu Marcin Piwnik otrzymał 148 głosów, a  jego kontrkandydat, dr Janusz Suszyna – 21.

Zjazd był okazją do oceny pracy zarządu w ostatnich pięciu latach. Prezes przypomniał, że odbyły się w tym czasie wybory samorządowe, parlamentarne oraz do Parlamentu Europejskiego. Wynik tych pierwszych pozwolił ludowcom na sprawowanie władzy w powiecie sandomierskim. Rezultat pozostałych, przyznał Marcin Piwnik, nie był dla jego formacji satysfakcjonujący.

  – Celem zjazdu było również wytyczenie celów na następny, czteroletni okres. Na pewno jest wśród nich odzyskanie tej części wiejskiego elektoratu, który poparł Prawo i Sprawiedliwość. Musimy zewrzeć szyki przed kolejnymi wyborami. Niepokoi nas sytuacja w rolnictwie i przedsiębiorczości oraz panująca drożyzna – mówił Marcin Piwnik.

Prezesami zarządów gminnych PSL zostali: Paweł Niedźwiedź w Sandomierzu, Agnieszka Nowakowska w Dwikozach, Maria Godzisz w Obrazowie, Jarosław Paczkowski w Klimontowie, Zdzisław Nasternak w Koprzywnicy, Tomasz Huk w Zawichoście, Zygmunt Kwasek w Samborcu, Tomasz Piskor w Łoniowie oraz Zbigniew Wiercioch w Wilczycach.

Zjazd wojewódzki PSL odbędzie się w październiku, natomiast krajowy kongres partii prawdopodobnie w grudniu.

Jeden komentarz

  1. sandomierzak na

    moje pytanie brzmi nastepujaco co ten czlowiek pierwszy z prawej i reszta tego towarzystwa zrobila dobrego dla tego miasta i powiatu?