Sandomierz. Młodzi radni rozpoczęli prace [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Sandomierz. Młodzi radni rozpoczęli prace [zdjęcia]

0

Młodzieżowa Rada Miasta Sandomierza drugiej kadencji rozpoczęła prace. Młodzi radni mają za sobą inauguracyjną sesję.

W czasie sesji radni odebrali od burmistrza Sandomierza zaświadczenia o wyborze, złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali prezydium rady. Przewodniczącym został Alex Szczyrba, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum, natomiast  wiceprzewodniczącymi Wiktoria Chmiel z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Bartłomiej Przyłucki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Wybory do rady zostały przeprowadzone 13 października.  Odbywały się w 12 okręgach, które odpowiadały szkołom podstawowym oraz ponadpodstawowym funkcjonującym w Sandomierzu. W każdym z nich wyłaniano od jednego do trzech przedstawicieli. W sumie zostało wybranych 19 na 20 członków rady, w pierwszym okręgu, czyli w Szkole Podstawowej numer 1, której przysługują dwa mandaty, zgłosił się jeden kandydat.

Burmistrz Marcin Marzec zapowiedział współpracę z młodzieżową radą, zapewnił o otwartości i chęci podejmowania wspólnych inicjatyw. O woli współpracy mówił także Wojciech Czerwiec, przewodniczący Rady Miasta Sandomierza.

Kadencja młodzieżowej rady trwa dwa lata.

fot. UM Sandomierz

Zostaw odpowiedź