Sandomierz. Niebawem rozpocznie się rekrutacja do żłobków. Będzie więcej miejsc - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Sandomierz. Niebawem rozpocznie się rekrutacja do żłobków. Będzie więcej miejsc

0

W najbliższy poniedziałek, 1 marca rozpocznie się rekrutacja do sandomierskich żłobków samorządowych. Jest dobra wiadomość dla rodziców i opiekunów: w jednej z placówek przybędzie miejsc.

12 dodatkowych miejsc powstanie w żłobku działającym przy Przedszkolu Samorządowym numer 6 przy ulicy Tadeusza Króla. Stanie się tak dzięki funduszom pozyskanym przez samorząd z programu rządowego “Maluch plus”. Dotacja w wysokości 34 tys. zł i wkład własny miasta wynoszący 8,6 tys. zł zostaną przeznaczone na wyposażenie placówki. “Szóstka” będzie mogła zapewnić opiekę 37 dzieciom. W “piątce” przy ulicy Portowej, po drugiej stronie Wisły, będzie mogło przebywać jak dotychczas 27 maluchów.

Rekrutacja do obu placówek potrwa do końca marca. – Zainteresowanie korzystaniem ze żłobków jest duże. Wśród kryteriów, jakie będą brane pod uwagę na etapie kwalifikowania wniosków, są: wielodzietność oraz niepełnosprawność dziecka lub rodziców. Pierwszeństwo będą miały dzieci z Sandomierza – poinformowała Tamara Socha, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Nie zmieni się odpłatność za pobyt dzieci w żłobkach samorządowych. Wynosi ona, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, 300 zł. Dodatkowo trzeba zapłacić za wyżywienie.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.