Sandomierz. Nowe schody na jubileusz - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Sandomierz. Nowe schody na jubileusz

0

Wejście do Zamku Królewskiego w Sandomierzu wypięknieje. Wyremontowane zostaną bardzo zniszczone już schody prowadzące do siedziby Muzeum Okręgowego.  

Z prośbą o wsparcie finansowe umożliwiające przeprowadzenie remontu zwróciła się do samorządów współprowadzących instytucję Iwona Łukawska, pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Okręgowego.

Schody z piaskowca są piękne, ale wymagają już remontu. Chcemy, aby został on przeprowadzony, tym bardziej że obchodzimy w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia muzeum. Wspaniały jubileusz minie, a my będziemy cieszyć się nie tylko wspomnieniami po nim, ale pozostawimy również coś trwałego – powiedział starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Koszty remontu zostały oszacowane na 40 tysięcy złotych. Starosta zaproponował, aby miasto i powiat podzieliły się nimi po połowie. Burmistrz Marcin Marzec zadeklarował gotowość współfinansowania przedsięwzięcia. Obaj samorządowcy mają wystąpić do radnych o zgodę na przekazanie dla muzeum dodatkowych pieniędzy. Takie decyzje mają być podjęte na najbliższych sesjach, by jak najszybciej można było przystąpić do prac.

Działalność Muzeum Okręgowego jest finansowana z czterech źródeł, oprócz miasta i powiatu, jest to samorząd województwa świętokrzyskiego oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź