Sandomierz. Obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Sandomierz. Obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej

0

Mieszkańcy Sandomierza upamiętnią ofiary katastrofy smoleńskiej, w 11. rocznicę tego wydarzenia.    

W sobotę o godzinie 17.20 delegacje złożą kwiaty przed Ratuszem, w miejscu, gdzie prezydent RP Lech Kaczyński spotkał się 12 maja 2009 roku z mieszkańcami Sandomierza. O 17.40 kwiaty zostaną złożone przed tablicą upamiętniającą Przemysława Gosiewskiego, wicepremiera i posła ziemi świętokrzyskiej, znajdującą się na budynku sandomierskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

O 18 w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata odprawiona zostanie msza święta w intencji śp. Lecha Kaczyńskiego i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Po nabożeństwie zaplanowane są wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed krzyżem i symboliczną tablicą katyńsko-smoleńską znajdującą przy świątyni.

Uroczystości organizują: Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości, NSZZ Solidarność w Sandomierzu, Klub Gazety Polskiej w Sandomierzu oraz poseł na Sejm RP Marek Kwitek.

W południe władze miasta i powiatu złożą kwiaty przed tablicą upamiętniająca Piotra Nurowskiego. Tablica znajduje się przy ulicy Melchiora Bulińskiego, na ścianie domu, w którym mieszkał były prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Uroczystości odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.