Sandomierz. Panie z Ukrainy będą lepić pierogi, by pomóc swoim rodakom - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Sandomierz. Panie z Ukrainy będą lepić pierogi, by pomóc swoim rodakom

1

Uchodźczynie mieszkające w Sandomierzu będą lepić tradycyjne ukraińskie pierożki. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc tym, którzy zostali w ogarniętej wojną Ukrainie.

Akcję „Ukraińskie pierożki” organizuje Sandomierskie Centrum Kultury. Obecnie prowadzona jest zbiórka artykułów spożywczych, takich jak: ziemniaki, mąka, cebula, jajka i kapusta kiszona. Produkty można dostarczać codziennie do punktów SCK: Ośrodka Promocji Aktywności Kulturalnej, Centrum Informacji Turystycznej, Portu Kultury i Dworu Koćmierzów w godzinach ich otwarcia.

– Z tych produktów panie z Ukrainy będą lepić tradycyjne ukraińskie pierożki. Do tej pory chęć udziału w akcji zgłosiło 16 osób – informuje Katarzyna Radziwiłko, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

Kucharzenie będzie się odbywało w Dworku Koćmierzów od najbliższego poniedziałku. Na razie czas trwania tej akcji nie został określony.

Pierożki będzie można otrzymać w zmian za datek. Będą one dostępne w Dworku Koćmierzów i Ośrodku Promowania Aktywności Kulturalnej.

Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na sfinansowanie artykułów medycznych i opatrunkowych dla wszystkich potrzebujących pomocy osób w Ukrainie.

Jeden komentarz

  1. Franciszek na

    Super tylko do Dworku nie ma linii autobusów miejskich.Dworek jest wyspą do której trudno się dostać szczególnie emeryci.Od kilku lat Pan Burmistrz i jego służby chcą ale nie są w stanie tego problemu rozwiązać.