Sandomierz. Porody rodzinne w komfortowych warunkach. Duże zmiany na porodówce - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Sandomierz. Porody rodzinne w komfortowych warunkach. Duże zmiany na porodówce

0

Oddział położniczo-ginekologiczny w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu czekają duże zmiany. Już niebawem będą mogły się tam odbywać, w komfortowych warunkach, porody rodzinne.   

W części oddziału, na porodówce, trwają prace remontowe. Przygotowywane są tam sale porodu rodzinnego z pełnym, nowoczesnym wyposażeniem. Novum będzie przedporodowa salka rekreacyjna z miejscem do relaksu. Modernizowane są również sale poporodowe.

Według zapewnień dyrekcji szpitala, porodówka w nowej odsłonie będzie gotowa już w kwietniu albo na początku maja. Termin uzależniony jest od tego, kiedy dotrze zamówione wyposażenie. Pomieszczenia będą przygotowane tak, aby porody rodzinne mogły odbywać się w bezpieczny sposób również w okresie pandemii.

 Remont przeszła już poczekalnia izby przyjęć oraz pokój przyjęć.

Chcemy stworzyć na oddziale warunki na miarę XXI wieku. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie się tam odbywać więcej porodów. Na razie, mimo spadku urodzeń, również w powiecie sandomierskim, w naszym szpitalu liczba porodów się nie zmniejsza. W lutym widoczny był nawet wzrost w stosunku do tego samego miesiąca w latach poprzednich. Chcielibyśmy utrzymać tę tendencję – powiedział dr Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego.

Sandomierska lecznica szpital planuje również wprowadzenie tak zwanej koordynowanej opieki nad ciężarną. Jest to pakiet, który zapewnia kobietom kompleksową opiekę od początku ciąży do zakończenia połogu. Obejmuje ona między innymi: udział w szkole rodzenia, prowadzenie ciąży ze specjalistycznymi badania, sam poród oraz opiekę nad noworodkiem.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.