Sandomierz. Prace w parku zakończone. Ruszyła fontanna [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Sandomierz. Prace w parku zakończone. Ruszyła fontanna [zdjęcia]

2

Prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego w Sandomierzu zostały zakończone. W środę, 14 lipca rozpoczął się odbiór tej inwestycji. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość dla mieszkańców – uruchomiona została, wybudowana wcześniej, parkowa fontanna.

Rewitalizacja parku w centrum Sandomierza trwała od końca października. Termin jej zakończenia, pierwotnie ustalony na 31 maja, został na prośbę wykonawcy przesunięty o miesiąc. W ubiegłym tygodniu inwestycja została zgłoszona do odbioru.

Najprawdopodobniej potrzebne będą poprawki, związane przede wszystkim z małą architekturą. Komisja sporządzi listę koniecznych do wykonania prac i wyznaczy termin ich realizacji – powiedział Janusz Stasiak,  zastępca burmistrza Sandomierza.

W ramach inwestycji w parku wybudowane zostały nowe alejki i schodki. Wymieniono oświetlenie. Zamontowane zostały różnorodne elementy małej architektury – ławki, leżaki, betonowe gwiazdy, a także  urządzenia do zabawy i nauki, tworzące „strefę doświadczeń”. W miejscu wyciętych drzew posadzono inne. Nowe nasadzenia wykonano również przy skarpie od strony ulicy Adama Mickiewicza.

Pojawił się także element stanowiący nawiązanie do przeszłości – przy wejściu od ulicy Szkolnej zamontowana została tablica z napisem „Ogród Saski”, wzorowana na pochodzącej sprzed około stu lat. Jej oryginał znajduje się w zbiorach Muzeum Okręgowego.

Przedsięwzięcie opiewało na łączną kwotę 3,2 mln zł, z której 1,9 mln zł stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach pierwszego etapu rewitalizacji w parku postawiono plac zabaw i toalety. W centralnym  punkcie wybudowana została fontanna.

a

Udostępnij

2 komentarze

  1. Ten park to jeden wielki cień. I to jest niedobre. Może jest za mały, żeby go w kilku miejscach prześwietlić, tak żeby były polanki ze słońcem.
    Na pewno bez rozwiązania problemu ptaków, park będzie zbierał guano i za parę lat będzie można na tym zarobić.

  2. Piękna inwestycja, tylko obawiam się że jeżeli nie rozwiązany zostanie problem ptaków to długo się z niej nie będziemy cieszyć. W niektórych miejscach nie da się skorzystać z pachnących nowością urządzeń- bo pachną ptasią k..ą

Zostaw odpowiedź