Sandomierz. Prawie 200 tysięcy złotych dla szpitala. Pojawi się tam nowy sprzęt - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Sandomierz. Prawie 200 tysięcy złotych dla szpitala. Pojawi się tam nowy sprzęt

0

Kwotę 185 tysięcy złotych na zakup sprzętu otrzymał Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu. W nowe urządzenia zostanie wyposażony oddział rehabilitacji.

Decyzję o przyznaniu lecznicy funduszy unijnych podjął w ostatnich dniach Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Jest to uzupełnienie dofinansowania na realizowany już projekt związany z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego.

Wcześniej zabrakło pieniędzy na pełne dofinansowanie. Poprzednio nasz szpital otrzymał na realizację projektu blisko 300 tysięcy złotych. Jego całkowita wartość wynosi około 700 tysięcy złotych – wyjaśnił Marcin Piwnik, starosta sandomierski.

Jak poinformowała Beata Wiater, zastępca dyrektora ds. medycznych w sandomierskiej lecznicy, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu przede wszystkim do ćwiczeń dynamicznych, między innymi rowerków rehabilitacyjnych.

Sprzętu wciąż nam brakuje. Na oddział rehabilitacji zgłasza się bardzo dużo pacjentów. Mnóstwo osób wymaga rehabilitacji – powiedziała Beata Wiater.

Marek Bogusławski, członek zarządu województwa zaznaczył, że dzięki realizacji projektu skróci się czas oczekiwania na świadczenia zdrowotne w tym zakresie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.