Sandomierz. Profilaktyka na Senioraliach - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Sandomierz. Profilaktyka na Senioraliach

0

Mobilne stanowisko profilaktyczne Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Fundusz Zdrowia będzie działało w piątek, 17 września, podczas Senioraliów.

W namiocie NFZ, który stanie na sandomierskim Rynku Starego Miasta będzie można między innymi: zważyć się i dokonać analizy składu ciała, poznać swój wiek metaboliczny (zgodny z naszym stanem zdrowia, a nie datą urodzenia), porozmawiać z dietetykiem, nauczyć się samobadania piersi, uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdzić Profil Zaufany, uzupełnić ankietę programu Profilaktyka 40 PLUS, uzyskać pomoc przy zapisach do programu Profilaktyka 40 PLUS, a także zapoznać się z portalem DIETY.NFZ.GOV.PL, programem 8 TYGODNI DO ZDROWIA oraz z cyklicznymi  akcjami „Środa z profilaktyką”.

Poinformujemy, dlaczego warto się szczepić oraz jak działa Teleplatforma Pierwszego Kontaktu, czyli gdzie szukać pomocy, gdy przychodnie POZ już nie przyjmują pacjentów. Natomiast Dagmara Borowiec, kierownik Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Świętokrzyskiego OW NFZ, dietetyk opowie, jak ważny jest dla nas sposób odżywiania i  gdzie szukać przepisów na smaczne, zdrowe i proste do przygotowania posiłki dla każdego – mówi Beata Szczepanek, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału funduszu.

Z oferty będą mogli skorzystać wszyscy chętni. Stoisko będzie czynne w godzinach trwania Senioraliów, czyli od 10.30 do 14.

W programie imprezy są między innymi występy artystyczne i degustacja lokalnych potraw.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.