Sandomierz. Sąd wydał decyzję w sprawie budowy marketu Lidl - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Sandomierz. Sąd wydał decyzję w sprawie budowy marketu Lidl

8

Wciąż nie wiadomo, co z budową marketu sieci Lidl w Sandomierzu. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał niekorzystną dla inwestora decyzję.  

Lidl miałby stanąć w okolicy skrzyżowania ulic Adama Mickiewicza i Ożarowskiej. Przeciwko inwestycji protestują mieszkańcy pobliskiego osiedla mieszkaniowego. Twierdzą oni, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie dopuszcza możliwości budowy w tym miejscu sklepów wielkopowierzchniowych.

Innego zdania jest starosta sandomierski Marcin Piwnik, który w marcu wydał pozwolenie na budowę. Zostało ono jednak w czerwcu uchylone przez wojewodę świętokrzyskiego i skierowane do ponownego rozpatrzenia.

https://tyna.info.pl/sandomierzanie-protestuja-przeciwko-planom-budowy-lidla/

https://tyna.info.pl/jest-zgoda-na-budowe-lidla-w-sandomierzu1/

Inwestor, firma MWM Development sp. z o.o., złożył skargę na tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W czwartek, 23 września sąd oddalił sprzeciw. Orzeczenie nie jest prawomocne. Strony mogą odwołać się od rozstrzygnięcia.

Więcej na ten temat w następnym wydaniu “Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Udostępnij

8 komentarzy

 1. I bardzo dobrze, że mieszkańcy tamtejszego osiedla walczą o swoje prawa. Miejscowe plany uchwalane są po to, żeby dbać o ład i porządek w mieście. A nie budować supermarkety w centum osiedla mieszkaniowego.

 2. Pan Piwnik i Pan Niedźwiedź wprowadzają opinię publiczną w błąd. Nie chodziło wyłącznie o zjazdy z dróg… Zgodnie z wytycznymi Wojewody, żeby sklep mógł powstać w rozpatrywanej lokalizacji, inwestor musi zmienić jego gabaryty, bo w tym momencie przekracza dopuszczalne 30% zabudowy usługami (wg projektu zagospodarowania inwestycji- jest 70%) A taka zmiana już Lidlowi się nie opłaci…
  Potwierdziło się to, o czym mieszkańcy mówili od początku. Może tam powstać mały, lokalny sklepik.

  • sandomierzanin na

   w tym miasteczku nigdy nie bedzie niczego oprocz paru zabytkowych budowli no coz taki narod

   • Będzie to, na co zezwala Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Na market w tym miejscu nie zezwala.

  • Kiedy zlikwidują spalarnię odpadów medyczny ch!
   Budują osiedla na Długiej i trują mieszkańców.
   Większość nawet nie wie czym oddycha i czego tam tak śmierdzi.