Sandomierz. Straż miejska ma nowego komendanta - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Sandomierz. Straż miejska ma nowego komendanta

5

Strażnicy miejscy w Sandomierzu mają nowego szefa. Burmistrz powołał na stanowisko komendanta Jacka Kuligę, pracownika magistratu, odpowiadającego wcześniej za nadzór komunalny i sprawy związane z bezpieczeństwem.

Nowy komendant jest oficerem rezerwy w stopniu podpułkownika. Od 2011 do 2015 roku był dowódcą sandomierskiej jednostki wojskowej. Z urzędem miejskim związany jest od stycznia 2016 roku. Przez trzy lata był naczelnikiem wydziału nadzoru komunalnego. Następnie odpowiadał w mieście za sprawy obronne, zarządzanie kryzysowe i obronę cywilną.

Jacek Kuliga zaznaczył, że w czasie pracy w nadzorze komunalnym dobrze poznał problemy miasta. Jako szef straży będzie korzystał z tej wiedzy i zdobytych doświadczeń.

Będę wspierał nadzór komunalny w sprawach związanych z szeroko pojętym porządkiem w mieście. Chodzi między innymi o rozwiązanie problemu podrzucania do Sandomierza śmieci, jak również kwestię składania przez mieszkańców deklaracji na odbiór odpadów. Drugim zadaniem, jakie powierzył mi burmistrz  jest koordynowanie prac nad tworzeniem miejskiego monitoringu. System ma podlegać straży miejskiej – powiedział Jacek Kuliga.

Poprzedni komendant Arkadiusz Strugała w ubiegłym roku odszedł na emeryturę. Obowiązki szefa straży pełnił jeden z funkcjonariuszy  Adam Piskor.

W sandomierskiej straży pracuje około 20 funkcjonariuszy.

Udostępnij

5 komentarzy

  1. W pełni popieram twoja opinie o Panu Adamie. Na przeszkodzie stanęło brak na chwile obecna wymaganego wykształcenia, które właśnie uzupełnia . Niestety troche to musi potrwać ale na pewno skończy się sukcesem i Adam dostanie zasłużone stanowisko. Czego całym sercem mu życzę.

Zostaw odpowiedź