Sandomierz. Termin minął. Prace w parku wciąż trwają [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Sandomierz. Termin minął. Prace w parku wciąż trwają [zdjęcia]

2

Kolejny termin zakończenia prac w Parku Miejskim w Sandomierzu nie został dotrzymany. Miasto ma zastrzeżenia do części wykonanych już robót. Magistrat nie jest zadowolony również z zamontowanych ławek.

Termin zakończenia prac związanych z rewitalizacją Parku Miejskiego minął w środę, 30 czerwca. Został on wcześniej na wniosek wykonawcy wydłużony o miesiąc. Firma z Oświęcimia uzasadniła opóźnienie długim oczekiwaniem na dostawę zamówionych elementów małej architektury oraz spowodowanym pandemią  brakiem pracowników.

  – Wykonawca wciąż nie złożył zawiadomienia o zakończeniu robót. Zgodnie z zawartą umową, inwestor, czyli gmina Sandomierz przystąpi od czwartku, 1 lipca do naliczania kar umownych za niedotrzymanie terminu. Kary te wynoszą za każdy dzień zwłoki 0,05 procenta wartości całego zadania, czyli 3 287 536 zł – poinformował Piotr Wójtowicz, naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Promocji w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu.

Naczelnik dodał, że wykonawca był kilkakrotnie monitowany w sprawie przyspieszenia realizacji inwestycji. Magistrat zgłaszał również zastrzeżenia do części robót. Chodzi o prace nawierzchniowe – nieodpowiednio wykonane, zdaniem urzędników miejskich, spoinowanie. Do wymiany najprawdopodobniej będą zamontowane ławki. Jak wyjaśnił Piotr Wójtowicz, drewno, z którego zostały zrobione, jest kiepskiej jakości, nie zostało odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jest ponadto źle wypolerowane. Brakuje jeszcze koszy na śmieci.

Urzędnik przypominiał, że Park Miejski wciąż jest placem budowy, o czym przypominają ustawione tablice. Spacerowicze wchodzą tam na własną odpowiedzialność.

Jaki prace wykonano już w parku? Gotowe są alejki, schodki oraz oświetlenie. Zakończone zostały roboty ziemne i nasadzenia. Ustawiono elementy edukacyjne i urządzenia zabawowe, między innymi koła optyczne oraz gabinet luster. Kilka dni temu przy wejściu od strony ulicy Szkolnej zamontowana została brama wejściowa z napisem w stylu retro. Tablica z nazwą “Ogród Saski” stanowi replikę tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oryginał znajduje się w Muzeum Okręgowym.

Prace trwają od października. Jest to drugi etap zadania, realizowanego w ramach rewitalizacji Sandomierza przy udziale funduszy unijnych.

              

Udostępnij

2 komentarze

Zostaw odpowiedź