reklama
Sandomierz w "Pytaniu na Śniadanie". O mieście opowie Agnieszka Kawiorska - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Sandomierz w „Pytaniu na Śniadanie”. O mieście opowie Agnieszka Kawiorska

0

W najbliższą sobotę, 2 lipca, Sandomierz zostanie zaprezentowany w „Pytaniu na Śniadanie” w TVP2. O Królewskim Mieście opowie w programie między innymi aktorka Agnieszka Kawiorska.

Pochodząca z Sandomierza aktorka jest ambasadorką krzemienia pasiastego. Razem z Cezarym Łutowiczem, złotnikiem, popularyzatorem „kamienia optymizmu” pokaże ona widzom unikatową kolekcję biżuterii znajdującą się w zbiorach Muzeum Zamkowego.  Artystka przybliży także swoje ulubione miejsca w rodzinnym mieście. W programie pojawią się wątki filmowe, najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie „Świat Ojca Mateusza” z figurami woskowymi bohaterów popularnego serialu. Nie zabraknie historii, o wzgórzu zamkowym i samym zamku opowie dr hab. Tomisław Giergiel.

O kulinaria zadbają panie z gminy Dwikozy. – Koło Gospodyń Wiejskich ze Mściowa przygotuje między innymi pierogi dwikoskie, młodą kapustę z warzywami i wkładką mięsną, kotlety rybne w sosie pomidorowym. Będą również konfitury z jabłek i czereśni, szarlotka oraz sery i wina – mówi Katarzyna Batko, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej”.

W programie zaplanowanych jest pięć sandomierskich wejść, pierwsze o godzinie 7.50, zaś ostatnie o 10.50.

Obecność Sandomierza w „Pytaniu na Śniadanie” jest elementem kampanii promocyjnej województwa świętokrzyskiego, przygotowanej przez urząd marszałkowski.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.