Sandomierzanie spotkali się na miejskiej wigilii [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Sandomierzanie spotkali się na miejskiej wigilii [zdjęcia]

0

Na sandomierskiej starówce odbyła się we wtorek po południu miejska wigilia. Dla osób samotnych i ubogich przygotowano pierogi i wypieki.

Sandomierzanie spotkali się na Rynku, obok ustawionej kilka dni temu szopki bożonarodzeniowej. Podkreślali, że takie wydarzenia jak miejska wigilia są bardzo potrzebne.

Uważam, że powinny być organizowane, ponieważ zbliżają ludzi. Teraz tej jedności i bliskości potrzeba nam szczególnie. Miejska wigilia to także okazja do tego, aby zatrzymać się na chwilę w przedświątecznym pośpiechu i uśmiechnąć się do drugiego człowieka – powiedziała pani Wanda.

Życzenia złożyli mieszkańcom: poseł Marek Kwitek, starosta Marcin Piwnik i zastępca burmistrza Janusz Stasiak. Ksiądz Jerzy Dąbek, wikariusz generalny przekazał życzenia od biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.

Bożonarodzeniowy program artystyczny przedstawiły maluchy z Przedszkola Samorządowego numer 5. Wystąpili również członkowie Stowarzyszenia „Aktywny Senior”.

Uczestnicy wigilii mogli zabrać do domów świąteczne zestawy z pierogami i ciastem. W sandomierskich szkołach oraz w bursie przygotowano 500 takich pakietów, przede wszystkim z myślą o potrzebujących, ale skorzystać mogli z nich wszyscy chętni.

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozdał osobom uczestniczącym w wydarzeniu środki dezynfekujące.

 

Zostaw odpowiedź