Sandomierzanka Lena Wiater została Mistrzynią Polski w Fitnesie Gimnastycznym Fit Kids [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Sandomierzanka Lena Wiater została Mistrzynią Polski w Fitnesie Gimnastycznym Fit Kids [zdjęcia]

3

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, 8-letnia Lena Wiater, została Mistrzynią Polski w Fitnesie Gimnastycznym Fit Kids w kategorii solo 7-9 lat. Ocenie jury podlegał sposób wykonania poszczególnych elementów akrobatycznych, prezentacja na scenie oraz taniec.

Mistrzostwa Polski organizowane przez Polski Związek Fit Kids odbyły się w Ząbkach pod Warszawą, gdzie do rywalizacji stanęło około 500 zawodniczek z całego kraju. Oprócz Leny, w zawodach wzięły udział również dwie inne reprezentantki Sandomierza, Maja Wadowiec, która zajęła 6 miejsce solo i 4 miejsce wywalczone w duecie z Weroniką Rutkowską.

Zobacz także: 
– Duże zainteresowanie zajęciami w Centrum Gier Planszowych w Sandomierzu [zdjęcia]
Na co dzień Lena, Maja i Weronika trenują pod okiem Grzegorza Bielca, uczęszczając na zajęcia sekcji akrobatycznej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Rzeszów, filia w Sandomierzu. Układy choreograficzne dziewczynki ćwiczą także z mamą Lenki, Beatą Wiater, nauczycielką wychowania fizycznego w SP4.
 “Sukces Leny cieszy tym bardziej, iż dwa miesiące wcześniej Lena w wyniku niefortunnego upadku z deski elektrycznej doznała poważnej kontuzji w postaci złamania i zwichnięcia stawu łokciowego prawej ręki” – czytamy na stronie szkoły. Zwycięstwo otwiera Lence drzwi do rywalizacji w Mistrzostwach Europy w Irlandii.
Fot. Facebook SP nr 4 w Sandomierzu
Udostępnij

3 komentarze

Zostaw odpowiedź