Sandomierzanki podbijają internet

0

„My hrabianki wiemy, jak Sandomierz na nas działa. Lubimy „Budowlankę” na przerwach i na wagarach. To jest ta gorąca krew, to jest nasz sandomierski zew” – śpiewają maturzystki z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, parodiując hit Donatana i Cleo pt. „My, Słowianie”. Teledysk licealistek obejrzało w internecie niemal pół miliona osób – w zaledwie pięć dni!

Zobaczyć go można na portalu youtube.com. Wrzucił go tam Tomasz Wiatrowski – właściciel firmy „Taja Video Film”, który nakręcił i zmontował film.

Pomysł wyszedł od dziewczyn. To one stworzyły ten utwór, ułożyły słowa i tak dalej. Później poprosiły mnie, abym zrealizował dla nich taki teledysk. Nakręciliśmy go w dwie godziny. Zmontowałem to na szybko i umieściłem na youtube.com, na ich prośbę. Nikt z nas nie spodziewał się, że filmik zyska taką popularność– mówi T. Wiatrowski, który kręcił studniówkę w sandomierskiej „Budowlance”. Teledysk miał trafić na czołówkę tego filmu.

W role sandomierskich hrabianek wcieliły się: Paulina Zioło (wokalistka), Karolina Kanios, Monika Terlecka,Paulina Majewska,Lucyna Kowal i Anna Jura.

Któregoś dnia dziewczyny zapomniały zabrać do szkoły książki do języka polskiego. Nauczycielka była zmuszona pożyczyć im swój egzemplarz. Wręczając go im, powiedziała: „Macie, hrabianki”. I takie określenie do nich przylgnęło – mówi Agnieszka Terlecka, mama Moniki.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Nadwiślańskiego lub e-wydaniu eTN

Share.

Comments are closed.