reklama
reklama
Ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu zmilitaryzowana [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu zmilitaryzowana [zdjęcia]

1
1 z 4

W niedzielę, 18 września, tarnobrzeska ścianka wspinaczkowa zlokalizowana przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji została opanowana przez wojsko. Nie była to jednak inwazja, a szkolenie. Żołnierze nie ukrywali zadowolenia z takiego urozmaicenia programu ćwiczeń.

Żołnierze 32 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Niska zawitali na tarnobrzeską ścinką po raz pierwszy. W sobotę ćwiczyli w wąwozach nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego, na terenach, gdzie rozgrywane są często zawody offroadowe. W niedzielę odwiedzili ściankę wspinaczkową. Choć tarnobrzeski obiekt swoją wysokością robi mocne wrażenie, szkolenie w tym miejscu wyraźnie przypadło do gustu żołnierzom. Ponieważ ćwiczącą jednostką była 23 „tarnobrzeska” kompania Lekkiej Piechoty, wielu żołnierzy to osoby z Tarnobrzega. Większość deklarowała, że wróci na ściankę i to z rodzinami, już prywatnie.

Prawdopodobnie wizyty żołnierzy WOT w tarnobrzeskim obiekcie będą częstsze, bowiem miejsce to znakomicie nadaje się na realizację części szkoleń, jakim poddawani są żołnierze.

1 z 4

Jeden komentarz

  1. „Żołnierze 32 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Niska zawitali na tarnobrzeską ścinką po raz pierwszy.”
    Mogliśmy mieć WOT w Tarnobrzegu. Teraz wio na Jurę Krakowsko- Częstochowską w naturalnych warunkach uczyć się wspinania.

Zostaw odpowiedź