reklama
Sentymentalna podróż zabytkowym pociągiem z Tarnobrzega do Sandomierza! - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Sentymentalna podróż zabytkowym pociągiem z Tarnobrzega do Sandomierza!

3

W najbliższy piątek, 9 października, w ramach projektu turystyki kolejowej „Bieszczady 2020” do Tarnobrzega przyjedzie pociąg turystyczny z historycznym oliwkowym taborem. Będzie można nim pojechać do Sandomierza!

Relacja wideo z przejazdu: Zabytkowym pociągiem z Tarnobrzega do Sandomierza [wideo]

Dla pasjonatów kolei główną atrakcją będzie zabytkowy pociąg z kultowym wagonem WARS oraz lokomotywą spalinową SU/SM42. Pociąg MATEUSZ wyruszy z Tarnobrzega godz. 14:50 do Sandomierza, zatrzymując się po drodze w Sobowie. Natomiast z Sandomierza w stronę Tarnobrzega pociąg ruszy o 15:45.

Bilety dostępne będą u obsługi pociągu.

Organizatorem przejazdów jest Turystyka Kolejowa TurKol.pl przy współpracy z przewoźnikiem Cargo Master.

Projekt Bieszczady 2020 składa się z kilkunastu elementów, który w dniach 9-11 października wyruszy na stalowe szlaki centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej Polski Kultowy skład odwiedzi między innymi Kielce, Staszów, Połaniec, Tarnobrzeg,  Zamość, Lubaczów, Przemyśl, Medykę, Łańcut, Rzeszów, Sanok, Zagórz, Łupków, Krosno, Jasło i Kraków. Przejazdy turystyczne po Polsce Turkol.pl organizowane są cyklicznie od wielu lat.  Często w miejsca, w które pociągi już nie przyjeżdżają.

 

 

 

 

3 komentarze

  1. Tarnobrzeg leży nad wisła,tutaj mamy najdrorzsze śmieci bodajże w europie,i 2 podwyżki cen wody w tym roku,dodać należy ,że ta właśnie woda cuchnie jak z szamba,po tym poznacie Tarnobrzeg,no i jeszcze kije,plandeki i chwasty