reklama
Setki dzieci przyjechały do Baranowa Sandomierskiego na folklorystyczny festiwal [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Setki dzieci przyjechały do Baranowa Sandomierskiego na folklorystyczny festiwal [zdjęcia]

0

W Baranowie Sandomierskim trwa XXVIII Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w folklorze”. To najbardziej prestiżowa i największa impreza folklorystyczna dla dzieci i młodzieży w Polsce.

W 2022 roku, po dwuletniej przerwie, festiwal odbywa się normalnie. W 2020, ze względu na pandemię impreza została odwołana, w ub roku przeprowadzono ją w sposób hybrydowy, częściowo online.

– Czekaliśmy z utęsknieniem na możliwość zorganizowania festiwalu bez ograniczeń, na szczęście w tym roku już się to udało. Przyjechało do nas 350 dzieciaków z różnych regionów Polski, są zarówno zespoły, jak i kapele, grupy obrzędowe i soliści – mówi Mirosław Smykla, dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim.

Przez sobotę trwały przesłuchania zespołów w baranowskim MGOK. Są one kontynuowane w niedzielę, 19 czerwca i zakończą się o godz. 14.00. Potem, od godz. 15.00, impreza przeniesie się na Rynek w Baranowie Sandomierskim. Tam odbędą się warsztaty rękodzielnicze oraz prezentacje zespołów, kapel i solistów- laureatów tegorocznej edycji festiwalu. O godzinie 17.30 wystąpi gwiazda imprezy, zespół „Turnioki”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.