Setki uczestników wzięły udział w biegowych imprezach w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Setki uczestników wzięły udział w biegowych imprezach w Tarnobrzegu [zdjęcia]

0
1 z 11

Wyjątkową frekwencję miała 44. edycja Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera. Licząc bieg główny i towarzyszące mu biegi dziecięce i młodzieżowe, w imprezie wzięło udział przeszło 400 osób. Był też wielki kiermasz ciast na leczenie chłopca zmagającego się z SMA.

Główny bieg rozegrano na dystansie 15 kilometrów. Start odbył się obok zamku w Baranowie Sandomierskim, metę zorganizowano obok zamku dzikowskiego w Tarnobrzegu. Spośród 92 startujących biegaczek i biegaczy, najlepszy okazał się Michał Wojciechowski z tarnobrzeskiego klubu Witar, który wyprzedził Marcina Nowaka i Grzegorza Wójsa ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Wydarzeniem był start i ukończenie biegu przez 80-letniego Zdzisława Karpińskiego. Na mecie senior został przywitany szczególną owacją, jest bowiem osobą, która wzięła udział we wszystkich 44 „Biegach Freyera”.

Biegowi głównemu towarzyszyły zorganizowane w parku dzikowskim biegi dzieci i młodzieży. Uczestniczyło w nich ponad 300 młodych ludzi. Rekord pobiła Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnobrzegu, nosząca imię Alfreda Freyera, którą w biegach reprezentowało aż 191 uczestników.

Piękna pogoda i sportowe zmagania sprawiły, że przez park dzikowski przewinęło się grubo ponad 1000 gości i kibiców. Wsparli oni również zbiórkę pieniędzy na rzecz Bartoszka Jędrasika, cierpiącego na SMA (dziecko ma szansę na normalne życie, ale nie zostało objęte refundacją kosztów leczenia). W trakcie imprez biegowych Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu zorganizowało kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca. Choć wypieków było bardzo dużo, sprzedały się praktycznie do zera.

1 z 11

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.