Sezon grzewczy w Tarnobrzegu już się rozpoczął - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Sezon grzewczy w Tarnobrzegu już się rozpoczął

4

Zarówno Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, jak i obie duże spółdzielnie mieszkaniowe działające na terenie Tarnobrzega rozpoczęły już sezon grzewczy. Problemów jednak nie brakuje i sporo osób narzeka na zimno w mieszkaniach.

Zarówno TTBS, jak i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” i Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowały się na włączenie ogrzewania, choć jeszcze niedawno sezon grzewczy rozpoczynał się 15 października.

 – Z temperaturą się nie dyskutuje. Jeżeli na termometrze mamy 9 stopni, to się po prostu ogrzewanie włącza. Rozpoczęliśmy grzanie w środę, 21 września. Co prawda za tydzień ma być znów 25 stopni ciepła, ale trudno – mówi Tomasz Lenard, prezes TSM.

Mimo rozpoczęcia sezonu, wielu mieszkańców z różnych części miasta skarży się na zimne kaloryfery. Jak twierdzą administracje spółdzielniane, powodów takiego stanu może być wiele – zapowietrzenie instalacji, zakręcone zawory i regulatory ciepła w mieszkaniu, awarie, itd.

 – Staramy się na bieżąco interweniować, na pewne kwestie, jak zakręcone zawory na grzejnikach w mieszkaniach nie mamy wpływu. Apelowaliśmy o ich odkręcenie, żeby napełnić instalację – mówi T. Lenard.

Nie każdego takie tłumaczenia przekonują, szczególnie, gdy spełniło się wszystkie wymagania i nadal się marznie.

 – Mam odkręcone zawory, kaloryfery są lodowate. Usłyszałam w administracji, że puszczają po kolei i potrwa to przynajmniej do końca tygodnia – mówi mieszkanka osiedla Serbinów.

4 komentarze

  1. W bloku gdzie zamieszkuje to nawet ogłoszeń nikt nie wywiesi, że kaloryfery są zalewane. Jest to potrzebne , bo w chwili zalewania warto być w mieszkaniu, bo też i tak się może zdarzyć, że kaloryfer był wymieniany , lub zawory i może dojść do przecieku wody i zalania sąsiadów. Nawet nikomu z administracji nie wpadnie do głowy, aby takie ogłoszenie wywiesić. A może zwykłe niechlujstwo, lenistwo o tym decyduje?

  2. Wszystko odkręcone od dawna a koloryfery dalej zimne 3 dni już upłynęły i nie potrafią odkręcić zaworów Dziwne ze blok obok ma ogrzewanie od śr a ten dalej w pt jeszcze nie

    • Niebawem. Każda okazja jest dobra. Teraz okazją do wszelakich podwyżek jest wojna u sąsiadów za wschodnią granicą.