Siatkarki MUKS "Piątki" Sandomierz zbierają pieniądze, by spełnić marzenia - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Siatkarki MUKS “Piątki” Sandomierz zbierają pieniądze, by spełnić marzenia

1

Występujące w tym sezonie w Świętokrzyskiej III lidze siatkarki MUKS “Piątki” Sandomierz zorganizowały zbiórkę pieniędzy na organizację turnieju półfinałowego o awans do drugiej ligi. – Bardzo prosimy o pomoc i pamiętajcie, że liczy się każda złotówka – piszą nasze zawodniczki.

MUKS “Piątka” Sandomierz w ostatnim sezonie zajęły 2. miejsce w jednej z grup Świętokrzyskiej III Ligi Kobiet. Dzięki temu wzięły udział w ubiegły weekend w turnieju finałowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym zajęły 3. miejsce.

Choć awansem do dalszych gier promowane były dwa najlepsze zespoły, to jednak zwyciężczynie wycofały się i sandomierzanki nadal mają szansę na grę w II lidze. Otrzymały możliwość organizacji turnieju półfinałowego, lecz by do tego doszło, potrzeba sporych funduszy.

Zobacz także:
– Powiat sandomierski. Szukali działa, znaleźli szczątki członków jego załogi [zdjęcia]

“Jesteśmy III ligową drużyną siatkarską starającą się o awans do II ligi. Każda z nas codziennie od wielu lat ciężko trenuje poświęcając się, często stawiając siatkówkę na pierwszym miejscu, pomimo swoich obowiązków. Wiele z Nas jest studentkami studiów dziennych, na co dzień przebywającymi poza Sandomierzem, ale potrafiącymi zorganizować swój czas pod dyktando treningów i meczów. Kilka z Nas jest również matkami oraz pracującymi na pełnym etacie zawodniczkami. Niestety nie możemy liczyć na pomoc miasta, Nasza sekcja jest wielokrotnie pomijana, mimo że na boisku tracimy zdrowie i wylewamy siódme poty.

W tym sezonie dostałyśmy możliwość zorganizowania turnieju półfinałowego, który umożliwia Nam walkę o finał. Niestety koszt takiego turnieju to 6 tysięcy złoty.

Dlatego zwracamy się z prośba do Naszych wiernych kibiców i przyjaciół oraz sympatyków siatkówki o pomoc finansową. W tym sezonie odnosimy duże sukcesy i chciałybyśmy udowodnić, że w takim małym mieście jak Sandomierz możemy spełniać Nasze marzenia i grać w upragnionej II lidze.

Bez Was nie jesteśmy w stanie zorganizować turnieju półfinałowego.

Bardzo prosimy o pomoc i pamiętajcie, że liczy się każda złotówka.” – napisały siatkarki na portalu zrzutka.pl, gdzie zorganizowana jest zbiórka. Zbierana kwota to 6000 zł. Akcję można wesprzeć tutaj: https://zrzutka.pl/9s54ur

Dla kibiców, którzy przez obostrzenia nie będą mogli śledzić zmagań na hali, planowana jest transmisja wszystkich meczów półfinału. Zostanie przeprowadzona na profilu facebookowym Digitalt.
Udostępnij

1 komentarz

Zostaw odpowiedź