reklama
Skandal w wyższych strefach - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Skandal w wyższych strefach

0

W  Stalowej Woli wybuchł poważny skandal po tym, jak tutejsza Prokuratura Rejonowa potwierdziła, iż 1 lipca policja zatrzymała 27-letniego FILIPA K. Następnego dnia postawiono mu aż pięć zarzutów. Podejrzany, co ważne, przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Tłem najważniejszym skandalu jest to, że wywodzący się z tzw. „dobrego domu” Filip K., syn znanej radnej miejskiej i osoby piastującej w Stalowej Woli ważne stanowisko związane ze społecznym zaufa-niem, na podstawie umowy, także z gminą Stalowa Wola, prowadził zajęcia z dziećmi w ramach MOSiR w Stalowej Woli oraz z przedszkolakami w założonej przez siebie szkółce piłkarskiej. Z informacji udzielonych przez prokuraturę wynika, że postawione Filipowi K. zarzuty dotyczą czynów związanych ze sferą wolności seksualnej człowieka, opisanej w art. 200 kodeksu karnego. Młody mężczyzna miał dopuścić się posiadania treści pornograficznych z udziałem osób nieletnich poniżej 15. roku życia, nagabywania nieletnich dziewczynek (najmłodsza z nich miała 10 lat) i prób nakłaniania ich, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, do poddania się tzw. „innym czynnościom seksualnym”.Zarzuty zostały postawione po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego, co stało się możliwe po sprawdzeniu zabezpieczonych w trakcie prze-szukania u podejrzanego nośników elektronicznych (laptopów, twardych dysków komputerowych i pen-drive’ów, które przekazano do badań z udziałem biegłych) zawierających treści pedofilskie. Treści tych, jak przyznaje prokuratura, „nie było dużo”.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Nadwiślańskiego do nabycia już w czwartek 11.07.2013 r. lub w elektronicznym wydaniu dostępnym już dzisiaj – https://tyna.info.pl/etn/

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.