Skażona woda w trzech gminach powiatu staszowskiego! - Tygodnik Nadwiślański
środa, 26 stycznia
reklama

Skażona woda w trzech gminach powiatu staszowskiego!

0

Aż w trzech gminach powiatu staszowskiego woda w kranach nie nadaje się do picia. To efekt skażenia, które stwierdzono na ujęciu w Wiązownicy Małej.

Z ujęcia tego zaopatrywane są gminy Osiek i Połaniec, a także pięć miejscowości w gminie Staszów: Wiązownica Mała, Wiązownica, Łukawica, Smerdyna i Wiązownica-Kolonia.

– Przed godziną otrzymaliśmy telefoniczną informację z sanepidu, że woda z kranów jest nieprzydatna do spożycia. Czekamy na oficjalne decyzje i przygotowujemy stosowny komunikat dla mieszkańców – mówi Rafał Łysiak, burmistrz Osieka.

Gmina Staszów przygotowuje się już do zabezpieczenia dostaw wody mieszkańcom wiosek zaopatrywanych z ujęcia w Wiązownicy Małej.

– Myślę, że do godziny 18 wszędzie powinny już dotrzeć beczkowozy – zaznacza Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa. – Strażacy będą również starali się dotrzeć do wszystkich mieszkańców z informacja o zakazie spożywania wody z kranów.

Urząd Miasta w Połańcu poinformował już również o tym, że woda na terenie gminy nie nadaje się do spożycia.

Jak przekazał nam Stanisław Lolo, przewodniczący Rady Miejskiej, w Połańcu zebrał się sztab kryzysowy. Odpowiednie służby przygotowują się również do tego, by dowozić wodę mieszkańcom. Z informacji, które otrzymaliśmy z terenu gminy wynika, że w marketach masowo wykupywana jest woda.

Fot. arch. ilustracyjne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.