Śniadanie Wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Śniadanie Wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy w Tarnobrzegu [zdjęcia]

1
1 z 8

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla uchodźców. Wzięło w nim udział wiele matek z dziećmi z Ukrainy. 

Dziś w Tarnobrzegu specjalnie dla gości z Ukrainy przygotowane zostało Śniadanie Wielkanocne. Pokarmy pobłogosławił proboszcz prawosławnej parafii Świętych Cyryla i Metodego w Sandomierzu, ks. Marcin Chyl.

Podczas wspólnego spożywania posiłku obecni byli samorządowcy, m.in. wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Wiem, że te święta Wielkiejnocy są dla Was i dla nas bardzo trudne. Życzę Wam w imieniu wszystkich tarnobrzeżan, by to co złe, szybko się skończyło. Tak jak Chrystus zmartwychwstał, tak dobro będzie zawsze zwycięzcą. Pamiętajcie, że tu w Tarnobrzegu, jak i w całej Polsce macie przyjaciół – zwrócił się do zgormadzonych włodarz miasta.

Śniadanie Wielkanocne uświetnił występ Zespołu Ludowego Ocicanki. Nie zabrakło też zabaw dla dzieci przygotowanych przez animatorki. Fot. K. Robuta

Śniadanie Wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy w Tarnobrzegu – 64 zdjęcia

1 z 8

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź