Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki – konkurs w TDK

0

27 stycznia, o godz. 15 w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się kolejny już konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z terenu powiatu tarnobrzeskiego „Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki”.

Konkurs organizowany jest od 1995 roku. Jego celem jest m. in. ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

W tegorocznej edycji mogą wziąć udział wykonawcy – soliści oraz zespoły – w czterech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej, klasy 7-8 szkoły podstawowej i klasa 3 gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs nie obejmuje solistów i śpiewaków ludowych.

Uczestnicy zgłaszają swój udział do 17 stycznia. Karty zgłoszenia wraz z oświadczeniami prosimy kierować do Tarnobrzeskiego Domu Kultury Dział Amatorskiego Ruchu Artystycznego, p. 56, osobiście, drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego) lub e-mailem na adres ara@tdk.tarnobrzeg.pl (skan wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia wraz z oświadczeniami).

Szczegóły na stronie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Share.

Comments are closed.