Spotkanie ,,noworoczno-opłatkowe” w Durdach

0
Showing 1 of 5

W minioną sobotę w Centrum Rekreacji w Durdach odbyło się coroczne spotkanie „noworoczno–opłatkowe” w którym udział wzięli zaproszeni goście, mieszkańcy sołectwa, dzieci i nauczyciele z miejscowej szkoły „filialnej” w Durdach.

Swoją obecnością zaszczycili mieszkańców m.in. ks. kan. Eugeniusz Baran – proboszcz parafii Wola Baranowska,  Poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec, wicemarszałek województwa Podkarpackiego Ewa Draus, przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Krystyna Rusin, wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Jacek Rożek oraz zastępca burmistrza Baranowa Sandomierskiego Marek Barszcz wraz z pracownikami Urzędu Gminy i Radnymi Miejskimi.      

W pierwszej części spotkania na scenie wystąpili młodzi artyści ze szkoły w Durdach, którzy przypomnieli w Jasełkach jak to było z Narodzeniem Pana Jezusa w Betlejem. Wspaniały występ zdolnych i odważnych dzieci nagrodzony został gromkimi brawami publiczności. Dopełnieniem części artystycznej był krótki koncert wykonany na instrumentach dętych przez  dwie bardzo utalentowane mieszkanki sołectwa, które skłoniły tym samym całą salę do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Oficjalna część spotkania  zakończyła się wzajemnym składaniem sobie życzeń i łamaniem się opłatkiem.

Źródło/Fot. UG Baranów Sandomierski

Showing 1 of 5
Share.

Comments are closed.