Sandomierz. Spotkanie z okazji Dnia Języka Ojczystego - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Sandomierz. Spotkanie z okazji Dnia Języka Ojczystego

0

Po raz drugi Królewskie Miasto zaprasza na „Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi pisarzami”. Spotkanie odbędzie się w tę niedzielę, 20 lutego, w wersji on-line.   

Bohaterami spotkania zorganizowanego w Sali Zegarowej Ratusza będą autorzy książek, które ukazały się niedawno lub stanowią ważny zasób literacki Sandomierza.

Dr Roman Chyła jest redaktorem i autorem części monumentalnego,  wydanego pod koniec ubiegłego roku dzieła pod tytułem „Sandomierskie żywoty średniowiecznych władców Polski”. Mistrzem i autorem głównym, z którym znakomity uczeń – dr Chyła – miał okazję współpracować przy wydaniu książki jest prof. Feliks Kiryk.

Michał Śmielak,  autor opowiadań kryminalnych oraz poczytnych kryminałów: „Znachora”, „Wnyków” oraz najnowszego– „Inkwizytora”, będącego kontynuacją pierwszego wymienionego tytułu, opowie o tym, jak polscy czytelnicy pokochali jego książki. Przedstawi również swoje pomysły na kolejne powieści kryminalne i zdradzi, czy podobnie jak w „Znachorze”, możemy w kolejnych książkach spodziewać się wątku sandomierskiego.

Andrzej Sarwa, gość specjalny wydarzenia, opowie o bogatym całokształcie swojej działalności literackiej, o tym jak ważne miejsce w jego dziełach z gatunku literatury pięknej, naukowej i popularnonaukowej odgrywa rodzinny Sandomierz. Uczestnicy spotkania usłyszą także o nagrodach i wyróżnieniach dla autora, który oprócz tych najważniejszych w Polsce – m.in. Zasłużony dla Kultury Polskiej, otrzymał w ostatnim czasie ważne rosyjskie odznaczenie literackie oraz egzotyczne i niebanalne wyróżnienie od Władcy Królestwa Sefwi Obeng-Mim (Ghana).

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15. Będzie dostępne dla oglądających na profilu facebookowym Sandomierz-Królewskie Miasto.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.