Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał 2 promile alkoholu we krwi - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał 2 promile alkoholu we krwi

0

Funkcjonariusze niżańskiej policji zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który w stanie upojenia alkoholowego zdecydował się wsiąść za kierownicę, doprowadzając do kolizji. Mężczyzna złamał dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

W piątek wieczorem, 23 kwietnia, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na ul. Sandomierskiej w Nisku. Według otrzymanych informacji, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a komunikat o jego oddaleniu się został przekazany do policjantów z drogówki. 

Podczas pełnienia służby jeden z patroli policyjnych dostrzegł poszukiwany pojazd marki Volkswagen przy ulicy Szklarniowej, a na widok służb kierowca zmienił kierunek jazdy, ignorując sygnały dźwiękowe i świetlne. Po niedługim pościgu pojazd udało się zatrzymać.

Zobacz także: 
– „Odnalazł się” kierowca, który w Tarnobrzegu wjechał w szynobus

Za kierownicą Volkswagena policjanci zastali pijanego 23-letniego mieszkańca Niska, który zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy i nie wykonywał ich poleceń, w efekcie czego zastosowali wobec niego środek przymusu bezpośredniego. Na miejscu pasażera obok pijanego kierowcy siedział również pijany znajomy. 

Podczas weryfikacji danych kierowcy okazało się, że 23-latek dwukrotnie już został zatrzymany w związku z kierowaniem pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji, co potwierdzał orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało około 2 promile alkoholu w organizmie.

23-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, złamanie dożywotniego zakazu sądowego, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie kolizji. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź