reklama
Sprawca włamania do domu zatrzymany. Ukradł dwa telewizory i pieniądze, zniszczył samochód właścicieli - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 19 sierpnia
reklama

Sprawca włamania do domu zatrzymany. Ukradł dwa telewizory i pieniądze, zniszczył samochód właścicieli

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali wczoraj na terenie województwa małopolskiego 23-latka z gminy Szczucin. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie powiatu staszowskiego.

W nocy z wtorku na środę dyżurny staszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że nieznany wówczas sprawca włamał się do jednego z domów w gminie Łubnice.  Zgłaszający 28-latek poinformował mundurowych, że około północy, gdy przebywał sam w domu usłyszał uderzanie w drzwi wejściowe. Obawiając się o własne życie i zdrowie, uciekł przez okno. W tym czasie w rejonie posesji zauważył pojazd koloru srebrnego. – Po wyważeniu drzwi nieznani sprawcy dostali się do domu, skąd zabrali dwa telewizory o łącznej wartości 2500 zł oraz pieniądze w kwocie 950 zł. Dodatkowo na terenie posesji w znajdującym się w garażu pojeździe marki audi wybite zostały dwie szyby. Na miejsce zdarzenia przybył 31- letni właściciel domu, który również przekazał funkcjonariuszom, że wyjeżdżając z domu w jego obrębie zauważył srebrne BMW – informuje Joanna Szczepaniak, oficer prasowa staszowskiej policji.

 Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie województwa małopolskiego kryminalni ze Staszowa zatrzymali jedną z osób podejrzanych o udział w zdarzeniu, 23- letniego mieszkaniec gminy Szczucin. W trakcie wykonywanych czynności przyznał się do zarzucanych mu czynów. W najbliższym czasie przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem za przestępstwo kradzieży z włamaniem, a także uszkodzenie pojazdu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak informuje policja, kolejne zatrzymania w tej sprawie są tylko kwestią czasu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.