"Stalowa Wola będzie miała najnowocześniejszy w Aquapark w Polsce, a nawet w Europie". Zobacz wizualizację [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

„Stalowa Wola będzie miała najnowocześniejszy w Aquapark w Polsce, a nawet w Europie”. Zobacz wizualizację [wideo]

2

Stalowa Wola  podpisała umowę z TKholding na zaprojektowanie nowego kompleksu basenowego (z przebudową istniejącego obecnie kompleksu MOSiR). W obiekcie, który będzie nowej jakości strefą sportowo-rekreacyjną znajdą się także: sztuczna fala, strefa SPA, ogród zimowy, wielotorowe zjeżdżalnie oraz zielone tarasy na dachu. „Stalowa Wola będzie miała najnowocześniejszy w Polsce, a nawet w Europie Aquapark” – przekonuje urząd miasta.

– Konsekwentnie prowadzimy to, co zostało przyrzeczone mieszkańcom, a więc modernizacja basenu. Złożyliśmy zobowiązanie, że w tej kadencji rozpoczniemy prace nad pełną modernizacją basenu, aby w nowym Aquaparku znalazło się miejsce dla dzieci, dla rodzin, dla osób, które chciałyby ciekawie i relaksująco spędzić czas w basenie – powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Architekci tak mówią o projekcie w Stalowej Woli: „Koncepcja zakłada modernizację istniejącego budynku oraz basenów zewnętrznych, a także dodanie wielu nowych funkcji, aby maksymalnie uatrakcyjnić korzystanie z obiektu. Kluczowym założeniem dla projektu jest uwzględnienie i poszanowanie istniejącego otoczenia, którego charakterystycznymi cechami są: forma trybun hali sportowej, zastosowane materiały oraz otaczająca roślinność. Nowa architektura staje się mostem między istniejącą kubaturą a terenami od strony wschodniej, na której zlokalizowane zostaną dodatkowe funkcje”.

Firma TKholding zaprojektowała już wiele Aquaparków w Polsce i Europie. Ich dziełami są między innymi: Wodny Park Tychy, Fabryka Wody – Nowa Gontynka, Aquadrom w Rudzie Śląskiej czy Aquaparki w Homburgu, Dorsten i Schramberg-Sulgen, (Niemcy).

Zagospodarowanie terenu dla nowego kompleksu sportowego nastawione jest na częściowe otwarcie się na otoczenie. Motywem przewodnim kształtowania urbanistyki jest podzielenie terenu na strefę ogólnodostępną oraz przeznaczoną dla klientów ośrodka rekreacyjnego. W obrębie projektowanej działki wyznaczono “obwodnicę” wśród drzew dla ruchu pieszo-rowerowego, łącząca dwa skrajne fragmenty terenu z istniejącymi ciągami komunikacyjnymi wokół. Założeniem projektowym jest wyprowadzenie rekreacyjnego charakteru obiektu na zewnątrz – działkę wzbogacono o dodatkowe funkcje, takie jak elementy grywalizacji w postaci gry miejskiej, strefę sportu, baseny rekreacyjne zewnętrzne, strefę imprez zewnętrznych – dodają architekci.

Obiekt w Stalowej Woli będzie całoroczny, z możliwością rozbudowy, atrakcyjny dla dzieci, dorosłych i seniorów.  Baseny w części rekreacyjnej dostosowane będą do potrzeb osób starszych, strefa SPA będzie realizowana w najwyższym na świecie standardzie. Projektanci postawią w pierwszym rzędzie na komfort użytkowników oraz ekonomiczne rozwiązaniami techniczne. Aquapark powstanie w przeciągu 4 lat będzie samofinansował się w swoim codziennym funkcjonowaniu nie obciążając budżetu miasta.

2 komentarze

  1. neutralny politycznie na

    Na zachcianki prezydencika Stalowej Woli kasa jest , na inwestycje w Tarnobrzegu nie ma. Warto sie przypiąc do PiS-u.

    • tarnobrzeg to nie pepek swiata a poza tym wpompowano juz tam olbrzymie pieniadze pobliczne za komuny przypomne monstrualnych rozmiarow sad i inne budynki