reklama
Stalowa Wola chce kupić działki w gm. Nowa Dęba i Baranów Sandomierski - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Stalowa Wola chce kupić działki w gm. Nowa Dęba i Baranów Sandomierski

1

Na najbliższej sesji rady miasta Stalowa Wola radni będą głosować w sprawie projektu uchwały dotyczącego zakupu 27 działek na terenie gmin Nowa Dęba i Baranów Sandomierski.

Gmina Stalowa Wola zamierza nabyć działki w związku z możliwością utworzenia Strategicznego Parku Inwestycyjnego.

Będzie on obejmował tereny będące obecnie własnością Skarbu Państwa w zarządzie Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Rozwadów, a znajdujące się na terenie naszej Gminy, w sąsiedztwie obecnej strefy przemysłowej.

W uzasadnieniu projektu uchwały można przeczytać, że aby było możliwe przeznaczenie tychże nieruchomości na cele utworzenia Parku Inwestycyjnego, konieczne jest dokonanie zamiany za inne nieruchomości, na których będzie możliwe prowadzenie przez Lasy Państwowe gospodarki leśnej.
Zatem po nabyciu od osób fizycznych nieruchomości, gmina Stalowa Wola dokona zamiany nabytych nieruchomości ze Skarbem Państwa – Lasami Państwowymi, na nieruchomości przeznaczone na utworzenie Parku Inwestycyjnego.

Zobacz także:
Znów wypadek na drodze Stalowa Wola-Tarnobrzeg. Kobieta w szpitalu

Docelowo teren Parku Inwestycyjnego będzie obejmował 996 ha, natomiast gmina Stalowa Wola nie posiada tak dużej ilości terenów leśnych, by móc zamienić je z Lasami Państwowymi. Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych, będzie umożliwiała dokonanie zamian gruntów leśnych tylko w okresie 2 lat od wejścia w życie ustawy.

Projekt uchwały na nabycie przez gminę Stalowa Wola nieruchomości gruntowych głosowany będzie podczas najbliższej sesji rady, która odbędzie się 8 grudnia.

Jeden komentarz