Stalowa Wola dołącza do projektu Gmina Szczęśliwych Rodzin [zdjęcie] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Stalowa Wola dołącza do projektu Gmina Szczęśliwych Rodzin [zdjęcie]

0

 Stalowa Wola jest jedną z 8 wybranych miejscowości w całej Polsce, gdzie realizowane są pilotażowe warsztaty pn. Gmina Szczęśliwych Rodzin. Samorządowa edycja programu Polska Szczęśliwych Rodzin realizowana jest w ramach konkursu grantowego „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. 

We wtorek, 23 listopada, w Stalowej Woli odbyły się drugie warsztaty w ramach projektu Gmina Szczęśliwych Rodzin.  Koordynatorzy projektu przedyskutowali z obecnymi na spotkaniu z ekspertami z instytucji publicznych, samorządów i organizacji pozarządowych proponowane modele projektowania działań, komunikacji i współdziałania wszystkich instytucji.

Omówione zostały praktyczne narzędzia dokonywania zmiany oraz sposoby pomiaru skuteczności podejmowanych działań poprzez kierownictwo i zespół zarządzający. Pierwsze spotkanie przedstawicieli miasta z koordynatorami projektu odbyło się na auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w poniedziałek, 22 listopada.

Każda społeczność, miasto, naród, kraj zaczyna się od rodziny, od najmniejszej komórki stanowiącej fundament naszego funkcjonowania. Nasze działania powinny się do niego odwoływać – zaznaczył podczas seminarium prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Zobacz także: 
– Dwa razy więcej łóżek covidowych w stalowowolskim szpitalu

Celem projektu jest  usytuowanie dobra rodzin w centrum działań wspólnoty na wszystkich poziomach jej funkcjonowania. – Chcemy wzmocnić współpracę pomiędzy liderami środowisk prorodzinnych w Polsce, tym razem na poziomie gminnym. Jesteśmy głęboko przekonani, że rodzina jest fundamentem całej naszej wspólnoty. Jest ważna – nie tylko dla każdego z nas indywidualnie, ale także w szerszym kontekście społecznym – mówią koordynatorzy programu Polska Szczęśliwych Rodzin.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.