reklama
Stalowa Wola. Kobieta padła ofiarą oszustwa. Straciła kilka tysięcy złotych... - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Stalowa Wola. Kobieta padła ofiarą oszustwa. Straciła kilka tysięcy złotych…

0

Oszuści wciąż wyłudzają pieniądze od starszych osób. W Stalowej Woli, co najmniej kilku mieszkańców odebrało telefony z prośbą o pieniądze. Niestety, 65-letnia kobieta dała się zwieść. Myśląc, że pomaga córce, obcej osobie przekazała kilka tysięcy złotych. Przypominamy, że w kontaktach z nieznajomymi należny zachować ostrożność.

Kilka tysięcy złotych oszczędności straciła kobieta, która uwierzyła oszustce. W miniony wtorek, do 65-letniej mieszkanki Stalowej Woli zadzwonił telefon. Kobieta podająca się za córkę, w dramatyczny sposób poprosiła o pieniądze, gdyż jak mówiła, spowodowała wypadek. Jedynym sposobem uniknięcia aresztu była wpłata kaucji. Pokrzywdzona bez wahania zaoferowała pomoc i przygotowała pieniądze.

Według przekazanej instrukcji, wierząc, że pomaga swojej córce, przekazała żądaną kwotę nieznajomej osobie, która zapukała do drzwi mieszkania. Kobieta, gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zawiadomiła Policję.

Zobacz także:
Zdjęcia kibiców podczas meczu Siarka Tarnobrzeg – GKS Jastrzębie

W ciągu ostatnich dni, kilka takich telefonów odebrali mieszkańcy Stalowej Woli. Na szczęście nikt więcej nie dał się oszukać, co pozwala mieć nadzieję, że wzrasta w naszym społeczeństwie świadomość i ostrożność. W kontaktach z nieznajomymi osobami – a szczególnie, gdy proszą o pieniądze – należy zachować czujność i zdrowy rozsądek.

Pamiętajmy!

–  jeżeli osoba dzwoniąca żąda pieniędzy, natychmiast zakończ rozmowę,

– skontaktuj się z bliskimi, żeby potwierdzić te informacje,

– pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy nieznanym osobom,

– policjanci i funkcjonariusze innych służb NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy,

– w razie podobnych telefonów należy rozłączyć się i zadzwonić pod numer  alarmowy 112

Szybka informacja może pomóc w zatrzymaniu sprawców przestępstwa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.