Stalowa Wola. Naprzeciwko galerii stanął nietypowy baner - Tygodnik Nadwiślański

Stalowa Wola. Naprzeciwko galerii stanął nietypowy baner

2

Naprzeciwko Galerii VIVO!, przy samej obwodnicy Stalowej Woli stanął ostatnio wielki baner o zadziwiającej treści. „Jeżeli Niemcy są tacy uczciwi, solidni, honorowi i są naszymi przyjaciółmi, to na pewno wypłacą Polakom odszkodowanie za II wojnę światową i zwrócą zagrabione dzieła sztuki” – czytamy na długim na kilkanaście metrów tworzywie.

Autor swoje rozgoryczenie brakiem powojennych rozliczeń wziął z ostatnich spotkań Mateusza Morawieckiego z Angelą Merkel. Nie można mieć co do tego wątpliwości bowiem banner zdobią podobizny obojga polityków w serdecznej pozie. Raczej nie nawiązuje do partyjnego zadania posła Arkadiusza Mularczyka, a zwraca się tylko do rodaków o pamięć. Zwłaszcza historyczną. I nie pierwszy już raz.

Zobacz także:
– Trwa zbiórka dla Renaty. “W brzuchu nowe życie, w głowie tykająca bomba”

Przeszło dwa lata temu, w tym samym miejscu stanął banner tej samej wielkości, o innej treści, ale nie odbiegającej od tematyki. Autor nawoływał: „Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i żyjemy w wolnej niepodległej Polsce. Szanujmy siebie i innych – budujmy zgodę i rozwagę”. Potem były dwa kolejne. Ten z ub. roku był znanym niektórym rymem: „Niemcy chcą uczyć dziś cały świat, historię tworzyć w hańbie trwać. Naród bogaty, bo złupił cały świat, ale nie zmieni historii kart”.

Polowe lekcje historii mają już w Stalowej Woli swoich fanów. Poprzednie były tylko dla stalowowolan, ale teraz są one dla wszystkich, którzy jadą obwodnicą z północy na południe kraju. I nawet daleko od Stalowej Woli słychać o dziwnej akcji tajemniczej osoby, która poświęca swój czas i pieniądze. Na razie skarg nie ma.

jm
Fot. J. Mielniczuk

Udostępnij

2 komentarze

  1. Pomysłodawca na

    Polscy politycy włażą w cztery litery Niemcom. Już chcą pomagać w usuwaniu skutków powodzi. Czy w trakcie powodzi w Polsce (nie jednej) Niemcy nam Polakom pomogli? Niemka w telewizji powiedziała o muzułmanach, że “my Niemcy im pomogliśmy, a ich teraz nie ma do pomocy Niemcom”. Zamiast wypłacać kasiorę, socjal, powinni ich własnie tam zatrudnić.

  2. Ja się pytam, dlaczego na fotografii jest samochód? Czy to on był w zainteresowaniu fotografującego? jeśli nie to go tam nie powinno być.Każdy fotografujący powinni najpierw nauczyć się podstaw fotografii, zanim jakiekolwiek fotografie zostaną w internecie zamieszczone.
    Najczęściej to się większości wydaje, że jak mam aparat, smartfon, to potrafię fotografować. Rośnie pokolenie pstrykaczy (na lewo i prawo), a nie fotografujących z głową.

Zostaw odpowiedź