Stalowa Wola. Zamiast imprez walka ze skutkami koronawirusa

0

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podczas specjalnej wideokonferencji ogłosił zmiany w budżecie miasta w celu walki ze skutkami epidemii koronawirusa. 

Miasto utworzy parasol ochronny dla biznesu w Stalowej Woli na czas kryzysu pandemii. Wartość pakietu wsparcia dla firm w celu przeciwdziałania skutkom kryzysu gospodarczego wywołanego koronawirusem to 7 milionów złotych. To wstępne środki przeznaczone na ten cel. Kolejne mają będą uruchamiane po pierwszej ocenie fali kryzysu, który objął stalowowolskie firmy.

CZYTAJ TAKŻE:

Nowa Dęba. Gmina chce pomóc swoim przedsiębiorcom

Wspomniane 7 milionów złotych ma pochodzić z zaplanowanego na 2020 rok budżetu. Zostaną one zagospodarowane z pieniędzy, które miały być przeznaczone m.in. na inwestycje w sport i rekreację, parkingi i place zabaw, organizację dużych imprez (w tym dni miasta) czy promocję.

Równocześnie prezydent Stalowej Woli poinformował o niezmienionych regułach w budżecie. Miasto nadal będzie realizowało inwestycje mieszkaniowe, drogowe czy też te, które są dofinansowane ze źródeł zewnętrznych.

Jesteśmy w sytuacji, jakiej nie było do tej pory w historii. Trudno w niej przewidzieć faktyczne konsekwencje i to, co przed nami. Lecz tym bardziej należy podjąć odważne, zdecydowane kroki, które w tym momencie będą wspierać tych, którzy decydują o rozwoju gospodarczym – powiedział podczas wideokonferencji Lucjusz Nadbereżny.

Share.

Comments are closed.