Stalowa Wola. Pijany kierowca wjechał w zaspę trzy razy, porzucił pojazd i się oddalił - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Stalowa Wola. Pijany kierowca wjechał w zaspę trzy razy, porzucił pojazd i się oddalił

0

W miniony weekend stalowowolscy policjanci interweniowali wobec trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymani mieli od blisko 2,5 do 3 promili alkoholu w organizmie. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. 

W sobotę po godzinie 12 policjanci z Posterunku Policji w Pysznicy podjęli interwencję, wobec kierującego samochodem marki Opel, który według przekazanej informacji miał być nietrzeźwy. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie zatrzymując do kontroli 53-latka, który w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę w nocy. Stalowowolscy policjanci wydziału ruchu drogowego, po północy podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki BMW, który przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas kontroli wyczuli od kierującego alkohol. Badanie 30-latka wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do kolejnej kontroli doszło w niedziele po godzinie 19. Według relacji świadków kierujący oplem astrą, jadąc ul. Metalowców i ul. Orzeszkowej, kilkakrotnie wjeżdżał w zaspy, a na ul. Ofiar Katynia wjechał w zaspę, porzucił samochód i oddalił się z miejsca. Policjanci ustalili dane kierującego, w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz także: 
– Kompletnie pijany mężczyzna leżał na chodniku podczas mrozu. Uratowali go policjanci

Mężczyźni odpowiedzą teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.