Stalowa Wola w czołówce ogólnopolskiego rankingu liderów inwestycji - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Stalowa Wola w czołówce ogólnopolskiego rankingu liderów inwestycji

0

Stalowa Wola zajęła wysokie miejsce w ogólnopolskim zestawieniu liderów inwestycji Pisma Samorządu Terytorialnego “Wspólnota” za lata 2018-2020 w kategorii miast powiatowych. Autorzy rankingu, prof. Paweł Swianiewicz i dr Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego bazowali na danych ze sprawozdań budżetowych, a o pozycji w zestawieniu decydowała kwota wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

W rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów, w kategorii “Liderzy Inwestycji” według Pisma Samorządu Terytorialnego “Wspólnota”, Stalowa Wola zajęła IX miejsce. Klasyfikacja dotyczy inwestycji samorządowych oraz wydatków poniesionych przez spółki komunalne od 2018 do 2020.

Zobacz także: 
– 43. Bieg Nadwiślański w Tarnobrzegu – Pokonali 15 km z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega [zdjęcia]

Liderami inwestycji wśród miast powiatowych zostały te miejscowości, których władze zaangażowały najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców. Lucjusz Nadbereżny stwierdził, że miejsce w rankingu jest także zasługą społeczności hutniczego grodu. – Tę wysoką lokatę zajęliśmy dzięki mieszkańcom, którzy są największą motywacją do pracy i rozwoju naszego miasta oraz pracownikom Urzędu Miasta, którzy pozyskują środki i realizują inwestycje – mówił włodarz Stalowej Woli.

Nagroda została odebrana przez skarbnika miasta Michała Buwaja podczas Gali Inwestorów Samorządowych, zorganizowanej 6 października w trakcie XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź