Stalowa Wola. Lucjusz Nadbereżny został członkiem Rady Nadzorczej PGNiG Obrót Detaliczny - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Stalowa Wola. Lucjusz Nadbereżny został członkiem Rady Nadzorczej PGNiG Obrót Detaliczny

0

Włodarz Stalowej Woli końcem minionego miesiąca został powołany do Rady Nadzorczej PGNiG Obrót Detaliczny z siedzibą w Warszawie. Informacja o nowym członku rady została opublikowana na stronie internetowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Lucjusz Nadbereżny dnia 28 stycznia otrzymał powołanie do Rady Nadzorczej PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Spółka jest największym w Polsce detalicznym sprzedawcą gazu w Polsce i jednocześnie jedną z największych w kraju.

W komunikacie został przedstawiony jego życiorys:

„Jest absolwentem prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz politologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uzyskał tytuł Master of Business Administration wraz z menedżerskim certyfikatem w zakresie zarządzania i przywództwa Energizers LLC.

Zobacz także: 
– Stalowa Wola. Wkrótce kolejne konsultacje w sprawie Placu Piłsudskiego i „Zielonych Ogrodów”

W latach 2007-2013 kierował biurami parlamentarzystów na stanowisku dyrektora biura poselskiego oraz senatorskiego. W 2013 roku został dyrektorem w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Od 2014 r. zarządzał Departamentem Organizacyjno-Prawnym w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

W latach 2006-2014 pełnił funkcję Radnego Miasta Stalowa Wola. Od listopada 2014 r. pełni funkcję Prezydenta Miasta Stalowa Wola. W ramach swoich kompetencji właścicielskich rozwija gospodarkę komunalną opartą o własne potencjały spółek miejskich, które świadczą usługi dla samorządów z całego regionu. Jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Wielokrotnie wyróżniany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi za służbę na rzecz samorządności w Polsce. Otrzymał również nagrodę im. Grzegorza Palki – samorządowego Oskara, w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym, tytuły Podkarpackiego Samorządowca Bliskiego Rodzinie – Amicus Familiae oraz Samorządowca Roku 2019, został również wyróżniony w roku 2021 tytułem „Podkarpacki Lider Samorządności” w ramach Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.

Zobacz także: 
– Stalowa Wola. Szpital Powiatowy z odnowionym oddziałem udarowym [zdjęcia]

Jest aktywnym uczestnikiem wielu szkoleń, konferencji oraz inicjatyw programowych z zakresu prawa, gospodarki komunalnej, pozyskiwania środków zewnętrznych oraz inwestycji.”

Lucjusz Nadbereżny oświadczył, że jego Osoby Najbliższe nie są zatrudnione i nie świadczą pracy na podstawie innego stosunku prawnego na rzecz PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. lub Spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.