"Stalowianki" – gospodynie z Youtuba i Instagrama! [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

“Stalowianki” – gospodynie z Youtuba i Instagrama! [wideo]

0

O Kołach Gospodyń Wiejskich w powszechnej opinii zakorzenił się pogląd, że są to instytucje mało nowoczesne, zwrócone w swojej działalności „w przeszłość”. KGW „Stalowianki” ze Stalów w gminie Grębów jest zaprzeczeniem tej tezy. Działa z rozmachem, ma swoje profile na Facebooku i Instagramie i kanał na YouTube!

Niektórzy myślą sobie o Kołach Gospodyń Wiejskich, że „przyjdą baby, siądą i coś klepią”. To nie my, u nas ciągle coś się dzieje. Śpiewamy, gotujemy, pieczemy, udzielamy się społecznie, bierzemy udział w przeglądach i konkursach. Staramy się łączyć te przekazywane z pokolenia na pokolenie pieśni, przepisy, z nowoczesnym podejściem. No i łączy nas potrzeba działania. Nawet teraz, w czasie pandemii, spotykamy się przynajmniej raz w tygodniu. W normalnych warunkach takie spotkania odbywają się i 3-4 razy tygodniowo – mówi Dorota Paź, szefowa „Stalowianek”.

W dzisiejszych czasach prawie każde stowarzyszenie lub grupa mają swój fanpage na Facebooku. Oczywiście ma go również Koło Gospodyń Wiejskich “Stalowianki”:

Na tym jednak nie koniec! “Stalowianki” mają również swoje konta na Instagramie i YouTube! We wszystkich mediach społecznościowych koła można zobaczyć działalność jego członkiń,  m.in. słynne nagrania z przygotowywania potraw, w tym pierogów.

Ludzie często do nas dzwonią i pytają, jak coś zrobić. Dzielimy się tą wiedzą. Teraz także na Facebooku, Instagramie i na naszym kanale w serwisie „YouTube”. Niektórych dziwi to, że wiejskie gospodynie są obecne w mediach społecznościowych. Dla nas to coś normalnego, trzeba iść z duchem czasu – mówi Dorota Paź.

Zachęcamy do sprawdzenia i obserwowania:

“Stalowianki” na Instagramie:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Koło Gospodyń Wiejskich (@kgw_stalowianki)

“Stalowianki” – przepis na pierogi kresowe

https://www.youtube.com/watch?v=L0IHBx5BEbE&t=230s&ab_channel=Ko%C5%82oGospody%C5%84WiejskichStalowianki

“Stalowianki” na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=i8PXmCnDxhA&ab_channel=Ko%C5%82oGospody%C5%84WiejskichStalowianki
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.