Stalowowolanin napisał książkę o ofiarach Holocaustu z Rozwadowa i Stalowej Woli [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Stalowowolanin napisał książkę o ofiarach Holocaustu z Rozwadowa i Stalowej Woli [wideo]

0

Historyk, regionalista i pisarz Roman Niwierski w ubiegłym tygodniu w Centrum Aktywności Seniora opowiadał o swojej najnowszej publikacji pt. ”Świadectwo Zagłady. Niemieckie obozy pracy przymusowej dla Żydów w Rozwadowie i Stalowej Woli”.

Książka Romana Niwierskiego przywołuje wspomnienie o pomordowanych w niemieckich obozach w Rozwadowie i Stalowej Woli oraz przybliża czasy eksterminacji. Jest także hołdem dla żyjących od stuleci w Rozwadowie Żydów i świadectwem pamięci o ich zagładzie. Jak zaznaczył podczas spotkania autor książki, pamięć o Holokauście winna być przestrogą przed powtarzaniem zbrodni przeciw ludzkości i częściowym zadośćuczynieniem dla bezimiennych ofiar.

Zobacz także: 
– Lasowiacka wieś w rzeźbie Jana Puka. Rusza wyjątkowa wystawa w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

Przybyli na spotkanie słuchacze mieli okazję wysłuchać refleksji autora na temat powstania publikacji, a także otrzymać książkę wraz z jego autografem. O oprawę muzyczną spotkania zadbali panowie: Janusz Hadała oraz Janusz Turek – nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.