Staszów. 44-latka chciała sprzedać spodnie. Straciła blisko 11 tys. zł! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Staszów. 44-latka chciała sprzedać spodnie. Straciła blisko 11 tys. zł!

1

Wczoraj do staszowskich policjantów zgłosiła się 44-latka. Kobieta chciała sprzedać spodnie przez internet. Padła jednak ofiarą oszustów i straciła blisko 11 tys. zł.

Kobieta korzystając z jednego z portali aukcyjnych wystawiła na sprzedaż spodnie. W minioną sobotę na skrzynkę mailową otrzymała powiadomienie z informacją o sprzedaży spodni. Następnie zaznaczyła opcję ,,kontynuuj” i została przekierowana na stronę swojego banku, gdzie zalogowała się za pomocą loginu i hasła. Na kolejnej stronie kobieta podała swoje dane m.in. numer karty kredytowej, kod zabezpieczający, imię i nazwisko, a nawet nazwisko panieńskie matki i swój numer telefonu. Po podaniu tych danych mieszkanka gminy Rytwiany otrzymała smsa z informacją, że jej karta została zablokowana. Po tym czasie zadzwonił do niej pracownik banku, od którego dowiedziała się, że padła ofiarą oszustów. W efekcie końcowym z konta kobiety wykonane zostały cztery transakcje na łączną kwotę bliską 11 tys. zł.

Zobacz także:
Potężny pożar w Klimontowie, na miejscu 11 zastępów straży pożarnej

Staszowska policja apeluje: zwracamy się do wszystkich korzystających z Internetu o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu transakcji. Najważniejsze w takich przypadkach, by kierować się zasadą ograniczonego zaufania i zdrowym rozsądkiem. Nim podejmiemy jakiekolwiek pochopne kroki, przemyślmy czy aby na pewno zachowanie, do którego ktoś nas skłania nie ma na celu oszustwa. Pośpiech w tego typu sytuacjach nie jest naszym sprzymierzeńcem.

Jeden komentarz

  1. na tym samym portalu wiszą ostrzeżenia przed tego typu oszustwami… no ale kto by te komunikaty czytał, klikają we wszystko co im pod jape podstawią