Staszów. Policjanci zorganizowali zbiórkę zabawek. Przekazali je małym uchodźcom z Ukrainy [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Staszów. Policjanci zorganizowali zbiórkę zabawek. Przekazali je małym uchodźcom z Ukrainy [zdjęcia]

0

Staszowscy policjanci zorganizowali zbiórkę zabawek i artykułów szkolnych, które przekazane zostały dzieciom znajdującym schronienie na terenie powiatu staszowskiego.

– Sytuacja w Ukrainie pośrednio i bezpośrednio odbija się na każdym bez wyjątku, niestety dotyka to również dzieci. Zdecydowana większość uciekających z pola wojny uchodźców nie była w stanie zabrać najpotrzebniejszych rzeczy, nie mówiąc już o zabawkach. Dlatego właśnie, chcąc wnieść choć odrobinę uśmiechu i radości w dziecięce serca, zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek oraz artykułów szkolnych – mówi Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

W piątek pełniący obowiązki komendanta powiatowego mł. insp. Grzegorz Majsak wspólnie z funkcjonariuszami udał się do jednego z ośrodków, w którym schronienie znaleźli uchodźcy. Zabawki, gry planszowe i zręcznościowe, puzzle, a także artykuły szkolne w tym kolorowanki, kredki, flamastry, farbki, bloki, plastelinę czy papier kolorowy to tylko niektóre z licznie zebranych rzeczy, którymi obdarowane zostały dzieci.

– Ich radość i uśmiech zapewne na długi czas zostaną nam w pamięci – dodaje J. Szczepaniak.

Fot. arch.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.