Staszowscy policjanci zabezpieczyli kontrabandę. Przewoził w samochodem ponad 11 tysięcy papierosów! [zdjęcia]

0

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zabezpieczyli wczoraj 564 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 83 woreczki foliowe z zapięciem strunowym co łącznie dało ponad 11000 sztuk papierosów. Ponadto stróże prawa ujawnili krajankę tytoniową o wadze blisko 8 kilogramów. Rzeczy te mogły trafiać do sprzedaży na lokalne rynki.

Wczoraj staszowscy policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na terenie gminy Rytwiany, zatrzymali do kontroli 56-latka kierującego pojazdem Honda. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Przypuszczenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły. W trakcie prowadzonych czynności policjanci znaleźli w pojeździe mężczyzny 564 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 83 foliowe woreczki strunowe wypełnione papierosami. Łącznie  ponad 11000 sztuk papierosów oraz blisko 8 kg tytoniowej krajanki. Zabezpieczone wyroby mogły trafić do sprzedaży na lokalnym rynku, co mogło wywołać uszczuplenie budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku w kwocie blisko 16000 złotych.

Teraz mężczyzna za przestępstwo skarbowe odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP w Staszowie

Share.

Comments are closed.