Sto zdrowych koncertów

0

Świętokrzyski Ogród Inspiracji u Przybyszów proponuje mieszkańcom regionu nowatorski sposób uczczenia stulecia niepodległości. W ubiegłą niedzielę w sandomierskim Zamku odbył się pierwszy koncert w ramach projektu „Z wdzięczności dla niepodległości. Zdrowy Polak – nowy patriotyzm”. Kolejny koncert odbędzie się już w piątek, 2 lutego, w Obrazowie.

Projekt, którego inauguracja miała miejsce na sandomierskim Zamku, zakłada zorganizowanie w województwie świętokrzyskim 50 koncertów zespołu „Triodeon”, podczas których zabrzmią piosenki Hanki Ordonówny, polskie pieśni patriotyczne i ludowe, o miłości i pokoju, a publiczność będzie śpiewać razem z zespołem. Każdy występ artystyczny poprzedzą zajęcia promujące zdrowy styl życia i degustacja świeżo tłoczonych soków.

11 listopada, podczas Narodowego Święta Niepodległości, w tych samych miejscowościach mieszkańcy zorganizują drugi koncert wraz z akcją edukacyjną, wyciskaniem soków i degustacją zdrowych potraw. Główny koncert odbędzie się w sali rycerskiej sandomierskiego Zamku, a pani Anna będzie łączyć się za pomocą Skype z miejscowościami biorącymi udział we wcześniejszych wydarzeniach, aby wspólnie zaśpiewać oraz wznieść toast świeżo wyciśniętymi sokami ze świętokrzyskich owoców i warzyw. (jk)

Więcej w najnowszym wydaniu TN.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.