Strażacka moc w Alfredówce [zdjęcia]

0

Aktywiści społeczni z Alfredówki pokazali, że „chcieć to móc” i zorganizowali imprezę dla mieszkańców wsi i okolic ze strażackim sznytem i lasowiackim przytupem.

Prezes Koła Gospodyń Wiejskich Marta Tomczyk wraz z sołtysem Damianem Wołoszem, przy współpracy z zarządem Stowarzyszenia Veritas et Bonum, Ochotniczą Strażą Pożarną z Alfredówki, nowodębskim domem kultury i burmistrzem Wiesławem Ordonem postarali się o moc atrakcji na pikniku strażackim, który ostatniego dnia czerwca odbył się na placu przy remizie. Były pyszne ciasta, własnoręcznie upieczone i serwowane przez panie z KGW, grillowany karp, lemoniady, lody i czego tylko spragnione ciało chciało. Stowarzyszenie Veritas et Bonum, prowadzące Niepubliczne Przedszkole „Akademia Marzeń” z kolei przygotowało strażacki repertuar, który zaprezentowały urocze przedszkolaki. Animatorzy dla dzieci, quady, dmuchańce i alpaki, przybyłe wprost z Ranczo Alpaka, uatrakcyjniły imprezę.

– Mamy nadzieję, że uda nam się wrócić do dawnych tradycji, przywołać lasowiackiego ducha i organizować cyklicznie festyny. Dzięki pomocy prężnie działającego KGW mam nadzieję, że nasza miejscowość ożyje, mieszkańcy uaktywnią się i będą się włączać w nasze inicjatywy – mówił sołtys Wołosz, zadowolony z bardzo dobrej frekwencji podczas imprezy.

Spotkanie zakończyła dyskoteka.

Share.

Comments are closed.