Strażacy ochotnicy z Tarnobrzega na Światowych Dniach Młodzieży [ZDJĘCIA] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 1 grudnia
kondolencje
reklama

Strażacy ochotnicy z Tarnobrzega na Światowych Dniach Młodzieży [ZDJĘCIA]

0

We wtorek 26 lipca na krakowskich Błoniach mszą św. uroczyście rozpoczęto Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. W bezpośrednim zabezpieczaniu organizacji ŚDM udział bierze 23 strażaków OSP z Tarnobrzega. Wszyscy od 26 do 29 lipca pełnią służbę na krakowskich Błoniach.

Tarnobrzescy strażacy wspólnie z druhami z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego prowadzą działania w trakcie największych wydarzeń, które w ramach Światowych Dni Młodzieży odbywają się w Krakowie na Błoniach. Nie zabrakło ich podczas uroczystej mszy inaugurującej ŚDM, już teraz przygotowują się do odpowiedzialnej służby podczas mszy świętej, którą w czwartek 28 lipca będzie odprawiał papież Franciszek, czy też piątkowej drogi krzyżowej z udziałem papieża.

swiatowe dni mlodziezy krakow (9)

Wszystkie te wydarzenia skupiają ogromną liczbę pielgrzymów. Tylko we mszy inaugurującej ŚDM, jak wynika z szacunków policji, uczestniczyło kilkaset tysięcy pielgrzymów, a spotkania z papieżem w czwartek i piątek zapowiadają się jeszcze bardziej licznie.

Jak przyznają tarnobrzescy strażacy ochotnicy, zabezpieczenie takiego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży, to olbrzymie wyzwanie logistyczne i organizacyjne.

swiatowe dni mlodziezy krakow (3)

– Jednak wszystkie trudy tej służby idą w niepamięć, gdy widzimy jak młodzież z całego świata mówiąca różnymi językami wspólnie bawi się i modli, wszyscy emanują uśmiechem i pozytywną energią. Tu, na miejscu, jest niesamowita, wspaniała atmosfera. Przeżycia duchowe są tak silne, że momentami naprawdę brak słów – wrażenia ze służby na krakowskich Błoniach relacjonuje Wojciech Zioło, Komendant Miejski Ochrony Przeciwpożarowej w Tarnobrzegu.

Źródło: UM Tarnobrzeg

swiatowe dni mlodziezy krakow swiatowe dni mlodziezy krakow (12) swiatowe dni mlodziezy krakow (11) swiatowe dni mlodziezy krakow (10) swiatowe dni mlodziezy krakow (8) swiatowe dni mlodziezy krakow (7) swiatowe dni mlodziezy krakow (6) swiatowe dni mlodziezy krakow (5) swiatowe dni mlodziezy krakow (4) swiatowe dni mlodziezy krakow (2)

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.