reklama
Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu zakupiła innowacyjny stół anatomiczny - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu zakupiła innowacyjny stół anatomiczny

0

Studenci kierunków pielęgniarstwo, psychologia oraz pedagogika Państwowej Uczelni Zawodowej będą mieli kolejny powód do zadowolenia. Od nowego roku akademickiego, swoje umiejętności będą szlifować na zaawansowanym, multimedialnym stole anatomicznym.

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu stale doskonali i podnosi jakość wyposażenia dydaktycznego. W marcu br. znalazła się w doborowym gronie laureatów projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”, pozyskując grant w wysokości miliona złotych.

Premia finansowa została przyznana uczelniom, które mogą pochwalić się najlepszymi osiągnięciami w obszarze zawodowych losów swoich absolwentów, a także pozytywną oceną działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej dokonaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Tarnobrzeski PUZ takie efekty osiągnął, dlatego pozyskał dodatkowy milion złotych na inwestycje w bazę dydaktyczną.

Zobacz także: 
Milion złotych nagrody dla PUZ Tarnobrzeg

Jedną z nich jest zakup nowoczesnego, innowacyjnego i multimedialnego stołu anatomicznego do nauki i ćwiczeń. Stół anatomiczny pozwala między innymi na pełną prezentację struktur anatomicznych ciała ludzkiego odwzorowanych w skali 1:1, wykonywanie dowolnych wielowymiarowych przekrojów, prezentację obrazów rzeczywistych i radiologicznych z rekonstrukcjami trójwymiarowymi i płaszczyznowymi. Jego obsługa jest w pełni dotykowa.

Studenci pielęgniarstwa będą mogli poznawać tajniki ciała ludzkiego, a także w sposób niezwykle precyzyjny symulować przeprowadzanie wszelkiego rodzaju zabiegów z wykorzystaniem zaawansowanych modułów wielowymiarowych – zupełnie tak, jak ma to miejsce podczas badań i zabiegów wykonywanych na stole operacyjnym w szpitalu.

Z kolei studenci psychologii będą mogli podczas zajęć „wejść” w najdalsze zakamarki ludzkiego mózgu, natomiast studenci pedagogiki możliwości stołu anatomicznego wykorzystają między innymi na zajęciach z biomedycznych podstaw rozwoju człowieka.

Zobacz także: 
Wzruszająca ceremonia nadania czepków pielęgniarskich w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu [zdjęcia]

Funkcji, jakie oferuje to urządzenie, jest mnóstwo. Za pomocą stołu można obrócić i powiększyć obraz ciała w dowolną stronę, przycinać i izolować wybrane płaszczyzny organizmu ludzkiego, a także – co niezwykle ważne – wyodrębnić i segmentować poszczególne warstwy i struktury anatomiczne. Ponadto stół anatomiczny pozwala włączyć i wyłączyć widoczność dowolnego elementu lub układu ciała ludzkiego. Ekran stołu został wyposażony w funkcję ustawiania w pionie, by wykonać prezentację np. w auli podczas wykładu.

Wprowadzamy do naszej oferty kształcenia nowoczesne rozwiązania dydaktyczne, by przyciągnąć studentów i dać im możliwość nauki oraz zdobywania doświadczenia na najwyższym poziomie. To buduje naszą markę w regionie i pozytywne opinie wśród naszych studentów i absolwentów. Nasze działania są pozytywnie oceniane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia i Krajową Radę Akredytacyjną Szkół Pielęgniarek i Położnych, która udzieliła akredytacji na prowadzenie kierunku pielęgniarstwo na maksymalny okres pięciu lat, na obu poziomach kształcenia – mówi dr hab. Anna Szylar prof. ucz. rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu.  (sc)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.