Studenci SAN bawili się nad Jeziorem Tarnobrzeskim

0

Juwenalia to doroczne wielkie święto studentów, które tradycyjnie odbywa się w maju. Juwenalia mają swoje korzenie najprawdopodobniej już w XV wieku. Ten ważny element kultury studenckiej jest dziś obecny we wszystkich polskich miastach, w których są uczelnie wyższe. Juwenalia organizowane są przez wszystkie uczelnie, a ich nazwy często nawiązują do nazw uczelni. 

Hasło przewodnie, które przyświecało Juwenaliom 2017 na Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu brzmiało: „W tą noc SAN ma moc” i zgodnie z tym hasłem bawili się studenci SAN 20 maja 2017 nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Obecna grupa studentów na wydarzeniu pokazała jak wielką moc ma SAN w Tarnobrzegu, a warto było uczestniczyć, nie tylko dla świetnej zabawy, bo równocześnie był osiągnięty cel główny imprezy integracja środowiska akademickiego. Było filmowo, konkursowo, muzycznie, kabaretowo. Studenci otrzymali gratyfikacje od wykładowców w postaci „fuksów”, co jest jednoznaczne z zaliczeniem wybranych przedmiotów na ocenę bardzo dobrą.

Patronat honorowy nad Juwenaliami objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg, Starostwo Miasta Tarnobrzeg oraz Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu. Była to impreza organizowana przez studentów dla studentów. Delegacje studentów przywitały sekretarza Miasta Tarnobrzega Pana Przemysława Rękasa, który w imieniu władz miasta przekazał klucz do bram miasta. W scence studenci aktorzy amatorzy pokazali jak przebiega rekrutacja na studia, natomiast w muzyczne klimaty wprowadził imprezowiczów JD Łukasz. W trakcie imprezy odbył się pokaz fajerwerków, otrzymanych od sponsorów Stowarzyszenia Tarnobrzeżanie.pl., którego prezesem jest Pan Mirosław Pluta. Dzięki wspaniałym ludziom impreza była na wysokim poziomie. Organizacja Tarnobrzeskich Juwenaliów była bardzo na wysokim poziomie, studenci SAN idealnie zorganizowali tę imprezę i za to wielkie brawa dnia nich! Organizatorzy wyrażają głęboko wdzięczność tym wszystkim, którzy się przyczynili zorganizować tą wspaniałą studencką imprezę. Studentom dziękujemy za obecność, dobrą zabawę i moc, której wam nie brakowało.

Źródło: SAN

 

Share.

Comments are closed.